REKLAMA

Rocznica powstania warszawskiego

Już w najbliższą środę, w Rzeszowie odbędą się uroczystości oddania chwały uczestnikom powstania warszawskiego. Oprócz odświętnego apelu i złożenia kwiatów, na dzieci i młodzież czekają ciekawe warsztaty edukacyjne. 

foto: Pixabay

Apel poległych rozpocznie się o godzinie 17. podpomnikiem Pamięci Armii Krajowej, przy ulicy Armii Krajowej. Następnie uroczyście zostaną złożone kwiaty.

Powstanie warszawskie wybuchło 74 lata temu, 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17. W kościele Świętego Krzyża przy ulicy 3 Maja, o godzinie 18  zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych i zamordowanych.

Od godziny 10:30 do 14 w oddziale Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Szopena 23, będą prowadzone zajęcia edukacyjne. Zatytułowane ”Młodzież w Powstaniu Warszawskim”. Będą to bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Podczas tego wydarzenia będą prowadzone liczne konkursy historyczne. A poza tym także turnieje gier z nagrodami.

Można się zapisać dzwoniąc pod numer17 860 60 54. Ilość miejsc jest ograniczona.

Powstanie warszawskie trwało 63 dni. Zginęły tysiące powstańców. Warto uczcić ich cześć.

31-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

archi2018-07-31 13:11:57
0 0
Chwała Bohaterom!