Resovia przegrywa z Jastrzębskim Węglem. “Kubiak show” w pierwszym ćwierćfinale

RZESZÓW / PODKARPACIE. Siatkarze Resovii Rzeszów przegrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy siatkarskiej Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem 0:3. Wyjazdowe spotkanie nie ułożyło się po myśli mistrzów Polski, choć w każdym secie walka o zwycięstwo trwała do ostatnich akcji. Znakomity występ zanotował przyjmujący jastrzębian Michał Kubiak.

Rzeszowianie zagrali bez kontuzjowanego Krzysztofa Ignaczaka. W polsko-polskim ćwierćfinale Ligi Mistrzów zastąpili go Nikolai Penchev i Mateusz Masłowski.

Eksperci byli zgodni. To Michał Kubiak był najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Reprezentant Polski zapisał na swoim koncie 16 punktów.

Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów 3:0 (22, 22, 23)

Jastrzębski Węgiel: M. Łasko, M. Masny, K. Gierczyński, M. Kubiak, A. Pajenk, P. Czarnowski, D. Wojtaszek (libero) oraz R. Bontje, J. Popiwczak, N. Marechal, M. Malinowski.

Asseco Resovia Rzeszów: D. Konarski, F. Drzyzga, G. Kosok, P. Nowakowski, P. Veres, O. Achrem, N. Penczev (libero) oraz M. Masłowski (libero) oraz Ł. Perłowski, J. Schoeps, L. Tichacek.

Rewanż w najbliższy wtorek o godzinie 18:00 w hali na Podpromiu. Resovia, aby awansować musi wygrać za trzy punkty (3:0, 3:1) i ograć przeciwnika w złotym secie.