REKLAMA

Remont ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie. Miasto szuka wykonawcy

RZESZÓW / PODKARPACIE. 22 stycznia ruszył przetarg na modernizację deptaka przy ulicy Grunwaldzkiej. Koszt inwestycji ma wynosić około 4 miliony złotych.

UlicaGrunwaldzka-WidokNaPołudnie-POL,_Rzeszów

Foto: Wikimedia Commons

Miasto planuje remont deptaka przy ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie. Trwa poszukiwanie wykonawcy. W ogłoszeniu o zamówieniu czytamy, że wejście na deptak robotników poprzedzą prace archeologiczne. Podobnie sytuacja wyglądała podczas remontów ulicy 3 Maja oraz Kościuszki. Praca mają ruszyć już w marcu bieżącego roku.

Na długości 246,72 metra obecną nawierzchnię zastąpią kamienne płyty. Przebudowa zakłada także remont kanalizacji, sieci wodociągowej, gazowej i elektrycznej. Znajdujące się na deptaku lampy zostaną odmalowane, a oświetlenie będzie wymienione na nowe – ledowe.

Miasto przewiduje także remont placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pojawią się na nim nowe ławki i zieleniec oddzielający plac od przestrzeni ulicy Grunwaldzkiej (z zachowaniem istniejącego drzewostanu).

Jeżeli wykonawcę uda się znaleźć w wyznaczonym terminie, to prace powinny się zakończyć 31 lipca 2021 roku. Oferty w przetargu mają być znane 25 lutego. Miasto chce przeznaczyć na renowację ulicy Grunwaldzkiej około 4 miliony złotych.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa

01-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline