Remont fontanny przy skwerze Górskiego

RZESZÓW. Od kilku dni w Rzeszowie trwa remont fontanny przy skwerze im. Kazimierza Górskiego. Znajdująca się nieopodal ratusza fontanna przeciekała. Z tego powodu zaplanowano remont, który będzie kosztował około 30 tysięcy złotych.Dodatkowo zostanie wymieniona kostka leżąca przy fontannie. W jej miejsce zostaną ułożone granitowe płyty. Zakończenie remontu planowane jest do końca przyszłego tygodnia.

Zdecydowaliśmy się na remont, ponieważ woda wylewała się na kostkę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa – dodatkowo pomiędzy obydwoma trójkątami fontanny zostaną także ułożone granitowe płyty – dodaje rzecznik.

Fontanna przy rzeszowskim ratuszu ma już 7 lat. Składa się z dwóch granitowych trójkątów. To jej drugi remont. Wcześniej była już zdewastowana przez chuliganów, którzy wlali do niej środki chemiczne, w skutek czego został uszkodzony filtr. Teraz fontanna jest monitorowana.

Rzeszów ma w sumie 7 fontann. Najsłynniejsza, multimedialna znajduje się obok Zamku, kolejna w Parku Miejskim im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego, trzecia przed Instytutem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego, następna przy placu Wolności, wspomniana w tytule przy rzeszowskim ratuszu oraz dwie fontanny: okrągła i  kaskadowa znajdują się w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego i ul. Pułaskiego.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Remont fontanny przy skwerze Górskiego”

  1. minecraft games napisał(a):

    Attractive component of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital
    to claim that I get in fact loved account your weblog posts.
    Any way I will be subscribing for your augment and even I fulfillment you get entry to persistently quickly.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: