Remis Resovii w pierwszym sparingu przed nowym sezonem

Podopieczni Szymona Szydełko zremisowali w pierwszym sparingu tego lata z tarnowską Unią 2-2. Bramki dla rzeszowian strzelili Bartłomiej Buczek i Michał Daniel.

Pierwsza część meczu zdecydowanie należała do rzeszowian, którzy stworzyli sobie kilka klarownych okazji do zdobycia bramki. Pierwszy raz piłka zatrzepotała w siatce gości już w 15 minucie meczu, kiedy to Bartłomiej Buczek zawinął przysłowiowego „rogala” i futbolówka odbijając się od słupka wpadła do bramki tarnowian. W 30. minucie spotkania Marcin Pietryka opuścił bramkę rzeszowskiej Resovii czysty jak łza, bowiem przez ten czas nie miał okazji do interwencji.  Wynik 1-0 utrzymał się do przerwy, choć doskonałe szansę na jego podwyższenie zmarnowali Sebastian Dziedzic i Buczek.

Trener Resovii dokonał kilkunastu roszad w składzie i po zmianie stron to goście przejęli inicjatywę. W 49. minucie meczu piłkę ręką we własnym polu karnym zatrzymał Adrian Mołdoch i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Uderzający z jedenastu metrów Krzysztof Wrzosek nie miał problemów z pokonaniem testowanego tego dnia bramkarza w drużynie Resovii. Kilkadziesiąt minut później defensywa Resovii popełniła błąd, który skrzętnie wykorzystał Adrian Chłoń. Rzeszowianie nie dawali za wygraną i 72 minucie doprowadzili do remisu. Świetnie na prawej stronie pokazał się Dawid Bieniasz, który ograł kilku zawodników Unii wycofał piłkę do stojącego przed szesnastką Michała Daniela, a ten potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości.

Spotkanie rozegrano na głównej płycie Stadionu Resovii przy ulicy Wyspiańskiego.