Pseudokibic zatrzymany za antysemityzm

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który publicznie znieważył grupę osób na tle narodowościowym. Zatrzymany za  pośrednictwem swojego profilu zamieścił na portalu społecznościowym zdjęcia zawierające treści antysemickie. Okazał się nim znany już policjantom pseudokibic Resovii.

Postępowanie w związku z propagowaniem na portalu internetowym treści antysemickich prowadzili pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły zidentyfikować autora wpisu. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego znany już policjantom pseudokibic Resovii. W sierpniu policjanci zatrzymali go w związku z pobiciem.

Mężczyzna wykorzystując swój profil na jednym z portali społecznościowych zamieścił zdjęcia zawierające treści antysemickie. Zgromadzony w trakcie postępowania materiał dowodowy potwierdził popełnienie przez niego przestępstwa i pozwolił przedstawić mu zarzut.

W poniedziałek policjanci zatrzymali i przesłuchali 18-latka. Przedstawili mu zarzut publicznego znieważenia grupy osób na tle narodowościowym. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Rzeszów,

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: