PRZYPOMINAMY: Od niedzieli odblaski będą obowiązkowe

RZESZÓW/PODKARPACIE. Przypominamy, że od jutra, tj. 31 sierpnia noszenie odblasków po zmroku, poruszając się po drodze pieszo, będziemy musieli założyć odblaski. 

odblaski

 

ZDJ.: KWP

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przepis nie obowiązuje pieszych, którzy poruszają się po chodniku lub drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

Warto pamiętać o tym obowiązku – dzięki elementom odblaskowym, których używa pieszy, kierowca dostrzega go znacznie wcześniej. Na tyle wcześnie, że jest w stanie uniknąć potrącenia. Policjanci zalecają używanie odblasków także rowerzystom!

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

 Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny od 20 do 500 złotych. 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: