REKLAMA
REKLAMA

Zakończono głosowanie w programie Lechstarter. Rzeszów na prowadzeniu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek o godzinie 14:00 zakończyło się głosowanie w programie Lechstarter. Projekt Przestrzeni Kwadratowej dla Rzeszowa prowadzi w nieoficjalnym rankingu. Oznacza to, że nad brzegiem Wisłoka powstanie prawdopodobnie specjalna strefa dla kultury i relaksu.

Lechstarter - Kuba Szczęsny - Halo Rzeszów - Fundacja Rzeszowska (1)_1

Foto: materiały prasowe

W poniedziałek zakończyło się głosowanie w programie Lechstarter. Rzeszowski projekt Przestrzeni Kwadratowej prowadzi w nieoficjalnych wynikach głosowania. Oznacza to, że na jednym z brzegów Wisłoka, w pobliżu zapory, prawdopodobnie pojawi się miejsce tętniące życiem i kulturą.

W rywalizacji wzięło udział 15 organizacji pozarządowych z całego kraju. Głosowanie internautów trwało od 15 kwietnia do 20 maja. W każdym dniu głosujący mógł oddać jeden głos. Zwyciężą trzy projekty, które zebrały ich największą ich liczbę.

Zwycięskie miasta według nieoficjalnych wyników po zakończeniu głosowania:

MIASTO PROJEKT GŁOSÓW
Rzeszów Przestrzeń Kwadratowa 54778
Szczecin Przestrzeń Trójkątna 53495
Kielce Przestrzeń Trójkątna 53194

 

Przestrzeń Kwadratowa jest projektem instalacji, który został wybrany dla Rzeszowa w programie Lechstartera. Ma on kształt kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Stalowa konstrukcja nadaje projektowi lekkości, natomiast geometryczne, materiałowe zadaszenie, to nie tylko element, który wyróżnia projekt, ale również zapewni schronienie przed słońcem czy deszczem. Wykorzystanie nierdzewnych i przeciwdeszczowych komponentów, umożliwia korzystanie z przestrzeni w każdych warunkach, a sama konserwacja instalacji jest łatwa w utrzymaniu.

Do kwadratu wprowadzimy zieleń – rośliny będą piąć się po nylonowych linkach tworzących ścianki boczne. Zieleń dopełni też przestrzeń wokół konstrukcji. Będzie to idealne miejsce spotkań, warsztatów, prób. Zorganizujesz tu na przykład pokaz filmu czy koncert. Każdy chętny będzie mógł wykorzystać przestrzeń na swoje pomysły – twierdzi Bartłomiej Gancarczyk, wiceprezes i koordynator akcji ze strony Fundacji Rzeszowskiej.

Lechstarter to program, który już od trzech lat realnie zmienia na lepsze przestrzenie miejskie przez aktywizację lokalnych mieszkańców.

IV edycja programu przybrała udoskonaloną formułę. Tym razem to producenci piwa – wraz z architektem Jakubem Szczęsnym i Filipem Springerem wyszli naprzeciw potrzebom mieszkańców i przygotowali trzy wyjątkowe projekty miejskich przestrzeni, które łączą w sobie wszystko, co najważniejsze: wspólne spędzanie czasu, kulturę, sztukę, nowoczesny i funkcjonalny design. Niezmienna pozostaje kwota, którą popularny producent piwa przeznacza na ich realizację – jest to milion złotych.

20-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline