Proces abp. Józefa Michalika - pozew oddalony

PODKARPACIE/PRZEMYŚL. Sąd Okręgowy w Przemyślu oddalił dziś w całości powództwo Małgorzaty Marenin przeciwko arcybiskupowi Józefowi Michalikowi.

Kazimierz Jaworski, senator RP  po czwartkowej (9.04.) rozprawie natychmiast przygotował swoje oświadczenia. Oto jego treść:

„W ustnym uzasadnieniu sąd stwierdził, iż w kazaniu wygłoszonym 16 października 2013 roku we Wrocławiu arcybiskupy nie naruszył dóbr osobistych powódki. Zdaniem sadu arcybiskup wykonywał jedynie prawa zagwarantowane w Konkordacie. Nie można również w żaden sposób odnieść słów arcybiskupa konkretnie do powódki, co czyni powództwo bezpodstawnym.

Komentując wyrok, adw. Ludwik Skurzak powiedział, iż orzeczenie nie jest prawomocne, więc za wcześnie na pełną radość. Biorąc jednak pod uwagę, iż powódka domagała się stwierdzenia, iż arcybiskup „nie ma prawa sądzić, iż w rozwodzących się rodzinach odczuwają mniej miłości i garną się do drugiego człowieka pragnąć miłości” w istocie żądała, by sąd stwierdził, czego nie wolno myśleć. Sąd może badać, czy nie naruszało prawa to, że ktoś coś powiedział. Żądanie zakazu myślenia świadczy o tym, jaki jest poziom wrogości wobec Kościoła.

Arcybiskup Józef Michalik nie zjawił się dziś w sądzie. Jak poinformował pełnomocnik, nie było to możliwe w związku już dawno zaplanowanymi uroczystościami poświęcenia kościoła”.

materiał nadesłany

fot. KPP Lesko

fot. KPP Lesko

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: