Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia Rzeszowa.

RZESZÓW. Dziś, 10 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie włączenia do Rzeszowa Gminy Trzebownisko i sołectwa Malawa z Gminy Krasne. Po ich zakończeniu miasto złoży wniosek do Wojewody Podkarpackiego. Do tej pory mieszkańcy nie wyrażali na to zgody, Prezydent Rzeszowa jednak nie rezygnuje.

rzeszow123

Od poniedziałku, 10 lutego w Rzeszowie ruszają kolejne konsultacje społeczne w sprawie przyłączeń. Ich przeprowadzenie jest jednym z wymogów formalnych procedury zmiany granic. Konsultacje potrwają do końca lutego.

Ankiety z pytaniami do Rzeszowian są dostępne w budynkach urzędu miasta, m.in. w ratuszu, oraz w punktach informacyjnych przy ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 1, a także w siedzibach rad osiedlowych.

Po przeprowadzonych konsultacjach wniosek trafi do wojewody, a później do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów. Jeżeli będzie zgoda na przyłączenie do Rzeszowa Gminy Trzebownisko i sołectwa Malawa z Gminy Krasne, zmiany zaczną obowiązywać od stycznia 2015r.

ZDJ.: wikipedia.pl

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia Rzeszowa.”

  1. Minecraft Games napisał(a):

    Hi! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
    My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work due to no back up.
    Do you have any methods to stop hackers?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: