Powrót do korzeni. Rzeszów pod znakiem folkloru

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 110 śpiewaków i muzyków folklorystycznych z 10 miejscowości wystąpi przed publicznością podczas IX Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”, który odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina.

A

foto: archiwum www.tvBieszczady.pl

Przegląd „Do Korzeni” stanowi okazję do cyklicznego spotykania się zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych z całego województwa podkarpackiego. Jego celem jest ukazanie i pielęgnowanie wartości kulturowych wyrażonych muzyką ludową, a także promocja twórczości artystycznej nieprofesjonalnych twórców i zespołów folklorystycznych.

Prezentacje wszystkich zgłoszonych uczestników zostaną poddane ocenie trzyosobowego Jury w składzie: Iwona Josse-Jakubiec (muzyk wokalista, nauczyciel śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie oraz grupy wokalnej Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”), Iwona Augustyn-Balawender (muzyk instrumentalista, wokalista, dyrygent chórów) oraz Małgorzata Płaneta-Zając (muzyk pianista, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Bandoska, znawca folkloru).

Finał przeglądu odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku na nowej sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154. Przesłuchania w formie otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Przegląd jest realizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Szczegółowy program imprezy:

- godz. 12:00 – 12:10 – Otwarcie przeglądu,
- godz. 12:10 – 12:25 – Kapela BIAŁA MUZYKA (Świlcza),
- godz. 12:30 – 12:45 – Zespół Śpiewaczy WESOŁE BAJADERKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina),
- godz. 12:50 – 13:05 – Kapela Ludowa MALAWIANIE (Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem),
- godz. 13:10 – 13:25 – Jakub Zastawny (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku),
- godz. 13:30 – 13:45 – Zespół Pieśni Ludowej BIESIADA (Gmina Jarosław),
- godz. 13:50 – 14:05 – KAPELA ZASTAWNYCH (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku).
- godz. 14:10 – 14:25 – Zespół Śpiewaczy KUMOSZKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Załęże)
- godz. 14:25 – 14:45 – przerwa
- godz. 14:50 – 15:05 – Barbara Chorążak (Gmina Olszanica)
- godz. 15:10 – 15:25 – Zespół Śpiewaczy BUDZIWOJCE (Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój)
- godz. 15:30 – 15:45 – KAPELA LUDOWA MŁODE KURASIE Z LUBZINY (Stowarzyszenie Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny),
- godz. 15:50 – 16:00 – Tadeusz Nowak (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej),
- godz. 16:00 – 16:10 – Zespół Śpiewaczy z Kapelą WOLANIE (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej),
- godz. 16:15 – 16:30 – Henryk Marszał (Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim),
- godz. 16:35 – 16:50 – Zespół Śpiewaczy UHERCZANIE (Gmina Olszanica),
- godz. 16:55 – 17:10 – Grupa folkowa MALOWANY WÓZ (Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie),
- godz. 17:15 – 17:30 – Kapela Zespołu Pieśni i Tańca KARPATY (Rzeszowski Dom Kultury),
- godz. 17:30 – 18:00 – Obrady Jury,
- godz. 18:00 – 18:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

źródło: www.rzeszow.pl

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: