Porażka siatkarek Developresu po pięciosetowym boju

W 2. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, po trzymającym w emocjach meczu z Budowlanymi Łódź, przegrały w tie-breaku. Ich rywalki dwókrotnie goniły wynik spotkania i w ostateczności okazały się być lepsze od rzeszowianek.

frb_9419

W zeszłym sezonie oba zespoły starły się w decydującym meczu o ligowy brąz. Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla Budowlanych. Kontuzję odniosła Julia Twardowska. Prawdopodobnie był to uraz mięśnia dwugłowego.

Zawodniczki Developresu kontrolowały przebieg pierwszego seta. Wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, m.in. dzięki zagrywce Helene Rousseaux. Dobrze funkcjonował też blok rzeszowianek. Wygrały one tę partię z pewną, czteropunktową przewagą.

Następna odsłona była z początku popisem Developresu. Świetny serwis Magdaleny Hawryły spowodował, że siarkarki znad Wisłoka prowadziły nawet 7:1. Gospodynie odrobiły jednak straty i pod koniec seta doprowadziły do wyrównania. Później zmarnowały dwie piłki setowe, ale okazały się lepsze w grze na przewagi.

W trzeciej partii początkowo obie drużyny grały punkt za punkt. Rzeszowianki od stanu 8:9 uciekły na kilka punktów, ale gospodynie zniwelowały tę stratę do dwóch “oczek” (16:18). Później Developres odzyskał kontrolę, ale przy stanie 22:24 trener Micelli poprosił jeszcze o czas, by uspokoić nerwową atmosferę. Atak Jeleny Blagojević zakończy seta na korzyść rzeszowskiej drużyny.

Czwarty set był bardzo zacięty. Dopiero przy wyniku 22:19 gospodynie odskoczyły na więcej, niż dwa punkty. W samej końcówce zawodniczki Developresu atakowały według sędziów autowo. Partia zakończyła się wynikiem 25:20 dla gospodyń, co oznaczało, że o rozstrzygnięciu musiał zadecydować piąty set.

W tie-breaku rzeszowianki wyszły na czteropunktowe prowadzenie, jednak ich rywali rzuciły się do odrabiania strat i doprowadziły do remisu (6:6). Przy stanie 12:12 łodzianki dokonały trzech skutecznych akcji, co pozwoliło im zwyciężyć w całym spotkaniu.

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (21:25; 27:25; 22:25; 25:20; 15:12)

Autor: Kacper Ciuba