Porażka Asseco Resovii w pierwszym meczu sezonu

Asseco Resovia Rzeszów przegrała swój inauguracyjny mecz Plus Ligi. Klub pod wodzą Anderzeja Kowala uległ w meczu wyjazdowym Warcie Zawiercie – 2:3.

frb_7105

W sobotę Asseco Resovia Rzeszów pojechała do Zawiercia, gdzie zmierzyła się z tamtejszą Wartą w swoim inauguracyjnym spotkaniu tegorocznej Plus Ligi.

Pierwszy set był do końca bardzo wyrównany. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli do 23 punktów. W drugiej partii Resovia od początku narzuciła swój rytm gry, co pozwoliło doprowadzić do remisu w spotkaniu.

Trzeci set padł łupem Warty, która bez większych problemów utrzymywała zapas punktowy. W czwartej odsłonie ponownie lepsi okazali się być siatkarze Andrzeja Kowala, zwyciężając: 25-21. O wszystkim miał zadecydować tie-break.

“Pasiaki” w decydującym, piątym secie prowadziły już nawet 12:6. Przy stanie 12:7, na boisko wszedł Kamil Semeniuk. Przy zagrywce przyjmującego Warty, gospodarze zdobyli aż siedem punktów z rzędu i mieli piłkę meczową. Set zakończył się wynikiem – 15:13 dla gospodarzy. Semeniuk został zawodnikiem spotkania.

Najbliższy mecz Resovii odbędzie się w środę, 17 października. Na Podpromie przyjedzie zespół ONICO Warszawa.