Ponad 200 kg tytoniu znaleziono na jednej z prywatnych posesji w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. 204,5 kg suszu tytoniowego oraz 25 kg krajanki tytoniowej zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej podczas przeszukania 2 lokali handlowych i 1 prywatnej posesji na terenie Rzeszowa. Działania funkcjonariuszy wspomagały 2 psy wyszkolone do wykrywania tytoniu.

Funkcjonariusze Służby Celnej z Urzędu Celnego w Rzeszowie oraz Grupy Mobilnej prowadzili działania na terenie Rzeszowa 22 kwietnia br. Podczas przeszukania 2 lokali handlowych oraz prywatnej posesji na terenie miasta, celnicy wykryli łącznie 204,5 kg suszu tytoniowego oraz 25,17 kg krajanki tytoniowej o rynkowej wartości przekraczającej 110 tys. złotych. Działania funkcjonariuszy wspomagały także 2 psy specjalizujące się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych.

23_04_2015

Proceder nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej odbywał się w garażu jednej z prywatnych posesji.
Oprócz suszu i krajanki funkcjonariusze zabezpieczyli także maszynę, która służyła do cięcia i rozdrabniania liści tytoniu.

Nielegalny towar oraz maszyna zostały zabezpieczone do postępowania karnego skarbowego, prowadzonego przez Urząd Celny w Rzeszowie. Sprawcom nielegalnego procederu grożą wysokie kary grzywny.

23_04_2015_2

źródło: Służba celna

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarze 3 do “Ponad 200 kg tytoniu znaleziono na jednej z prywatnych posesji w Rzeszowie”

 1. sasiad napisał(a):

  Kto podjebal..??? Jak oni mają to zapłacić??? To jest równowartość kilku tysięcy złotych A te rządowe skorumowane śmieci zwykłych ludzi tak chcą karać??? Życ się w tym kraju odechciewa:(

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. wirus napisał(a):

  znalezli i spalą kutafoncy :@:@:@:@ jeszcze maszyna – tania była :@:@:@:@

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. jebacPOLSKIrzad napisał(a):

  jak oni to licza ze 200kg to rownowartosc 110tys?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: