REKLAMA

POLSKA. Zmarła 13. ofiara KORONAWIRUSA, 4 nowe przypadki w regionie!

POLSKA / PODKARPACIE. POLSKA, PODKARPACIE. W Bolesławcu zmarła 13. ofiara koronawirusa w Polsce. To 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W województwie podkarpackim liczba zarażonych wzrosła do 43 osób, w tym jedna ofiara śmiertelna. W Polsce zdiagnozowano łącznie 957 zarażeń.

014646666666-1024x682

Foto: pixabay.com

Mamy 31 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zarażenia w województwie podkarpackim dotyczą starszej kobiety z powiatu leżajskiego (hospitalizacja stan poważny), starszego mężczyzny z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja stan dobry), młodej kobiety z powiatu mieleckiego (hospitalizacja stan dobry), kobiety w sile wieku z powiatu przemyskiego (hospitalizacja stan dobry).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 43 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

25-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline