Politechnika rozpoczyna współpracę z polską "NASA"

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zbieranie funduszy na badania naukowe i wspieranie kierunku kosmonautyka – to dwa główne założenia, które ma realizować współpraca zawarta między Politechniką Rzeszowską, a Polską Agencją Kosmiczną.

foto: archiwum Rzeszów24.pl

foto: archiwum Rzeszów24.pl

W piątek na PRz odbył się „Dzień informacyjnego sektora kosmicznego”. Podpisana została wtedy umowa o współpracy między uczelnią, a PAK-ą (popularnie nazywana jest polską NASĄ). Wykłady skupiały się na budowaniu relacji między dwoma placówkami. Wszystko po to, aby skorzystali na tym studenci.

Polska Agencja Kosmiczna rozpoczęła działania w 2014 roku. Od tego czasu wciąż się rozwija i tworzy nowe oddziały. Ten rzeszowski powstał właśnie w budynku Politechniki. Jak na razie, w pojedynkę kieruje nim Justyna Sokołowska, do której niebawem ma dołączyć jeszcze dwóch inżynierów.

PAK pracuje nad tworzeniem laboratoriów i przeprowadzaniem badań. Ze środków finansowych, jakimi dysponuje, ma skorzystać rzeszowska uczelnia, na której działa kierunek „kosmonautyka”. PAK-a i Politechnika zaczęły współpracę przy projekcie zakładającym obserwację satelit.

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: