REKLAMA

Policja podsumowała akcję „Motocykl”. Niepokojące statystyki!

REGION. W trosce o bezpieczeństwo kierujących jednośladami, policjanci ruchu drogowego prowadzili na Podkarpaciu działania „Motocykl”. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim stan techniczny motocykli i prędkość, z jaką się poruszają. Skontrolowano 124 kierujących jednośladami.

traffic-4092631_960_720

Foto: pixabay.com

Od początku roku na Podkarpaciu doszło do 115 wypadków z udziałem motocyklistów. W wyniku tych zdarzeń rannych zostało 100 osób, a 12 zginęło. W tym czasie odnotowano także 322 kolizje z ich udziałem.

Ze względu na tak dużą liczbę wypadków, policjanci zorganizowali w czwartek akcję „Motocykl”. Przez cały dzień funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali na podkarpackich drogach stan techniczny pojazdów, posiadane uprawnienia do kierowania oraz trzeźwość kierujących jednośladami.

Policjanci reagowali na przypadki, nie tylko przekraczania dozwolonej prędkości, ale też na nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu. Nie było pobłażliwości dla tych motocyklistów, którzy swoją niebezpieczną jazdą stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W działania „Motocykl” zaangażowanych było ponad 200 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 124 kierujących jednośladami. Najczęściej popełniane przez nich wykroczenia to: kierowanie bez uprawnień, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nieużywanie hełmu ochronnego, zarówno przez kierującego, jak i pasażera oraz jazda bez wymaganych przepisami świateł.

W dalszym ciągu pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Nie wszyscy jednak kierują się rozwagą podczas korzystania z motorów. Niestety w sześciu przypadkach policyjny alkomat wskazał, że kierowcy prowadzili pojazd, mimo wcześniejszego spożywania alkoholu. Czterech z nich odpowie za przestępstwo, natomiast dwóch za wykroczenie.

Źródło: Podkarpacka Policja

27-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline