Policja nie odpuszcza. Sypią się mandaty

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej komendy nałożyli 41 mandatów na kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość.

policja akcja predkosc

W poniedziałek policjanci prowadzili ogólnopolskie działania „Prędkość”. Ich celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Uczestniczący w działaniach funkcjonariusze rzeszowskiej komendy nałożyli 41 mandatów na kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość. Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy.

Nadmierna prędkość to jedna z podstawowych przyczyn najtragiczniejszych wypadków. Dlatego policjanci cyklicznie prowadzą działania, których celem jest eliminowanie z ruchu piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości. W działaniach na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego uczestniczyło 17 policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy wykorzystywali wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Podczas trwających od godz. 10 do 18 działań, policjanci skontrolowali 87 pojazdów, a  41 kierujących ukarali mandatami karnymi. Kierującemu, którzy w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h zatrzymali prawo jazdy.
Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najpoważniejsze naruszenia przepisów w ruchu drogowym.

KMP Rzeszów

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Policja nie odpuszcza. Sypią się mandaty”

  1. Blanka napisał(a):

    Chory kraj, zamiast ulepszać warunki życia to pogarszają.
    Dorze, że jest aplikacja Yanosik która chroni przed złem koniecznym na drodze.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: