Poł kilograma marihuany. Surowa kara dla 20-latka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany. W domu zatrzymanego znaleźli 0,5 kilograma marihuany, osuszacz powietrza, wagę elektroniczną oraz młynek do rozdrabniania suszu roślinnego.

ccc

foto: Policja

Zatrzymanie było częścią stałych działań policjantów skierowanych na ujawniania osób posiadających, handlujących lub wytwarzających narkotyki oraz eliminowaniem z rynku zabronionych substancji. Funkcjonariusze kryminalni z rzeszowskiej komendy uzyskali informacje o mężczyźnie mogącym posiadać marihuanę.

To 20-latek mieszkający w gminie Świlcza. Podczas przeszukania w jego samochodzie oraz miejscu zamieszkania, znaleźli susz roślinny, młynek do jego rozdrabniania, osuszacz powietrza i wagę elektroniczną. 20-latka nie było w domu. Policjanci zatrzymali go kilkadziesiąt minut później.

Przeprowadzone badania potwierdziły, że susz roślinny to marihuana w ilości 0,5 kg. Z takiej ilości narkotyku można przygotować nawet 1000 porcji dilerskich. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyku. Marihuanę miał pozyskać ze znalezionych dziko rosnących krzewów konopi.

Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania marihuany za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Rzeszów

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: