RZESZÓW: PiS chce poprawić sytuację w rzeszowskiej oświacie (FILM)

RZESZÓW. Prawo i Sprawiedliwość chce poprawić sytuację w rzeszowskiej oświacie. Na zwołanej w piątek konferencji prasowej pod nazwą „Edukacja, głupcze!”, Waldemar Szumny (wiceprzewodniczący Rady Miasta, PiS) przedstawił analizę stanu szkolnictwa w stolicy Pokarpacia.

Plan naprawczy rzeszowskiego szkolnictwa według PiS-u składa się z czterech elementów. Każdy z nich ma ważne znaczenie.
Waldemar Szumny zapowiedział, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta (we wtorek 11 marca) zaprezentuje szczegółowy plan, w jaki sposób powinny one ze sobą współdziałać.

Dodatkowo PiS uważa, że aby poprawić sytuację w oświacie, należy w nią inwestować. 100 tys. zł rocznie powinno wystarczyć na porządny program stypendialny dla uczniów. Dodatkowo miasto powinno znów uruchomić działające wcześniej przy kuratorium Rady Oświaty, które opierałyby się na fachowcach oraz rady szkół, których członkami mieliby być uczniowie, rodzice i nauczyciele.

komentarze 3 do “RZESZÓW: PiS chce poprawić sytuację w rzeszowskiej oświacie (FILM)”

 1. co tam oświata w Rzeszowie :) napisał(a):

  lepiej zająć się wymianą kostki na deptaku w Rzeszowie – w końcu stolica innowacji :)?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Alek napisał(a):

  Dawno nie widziałem takiej marnej propagandy. Przecież PiS rządzi na podkarpaciu od wielu lat i mogli z powodzeniem już dawno wprowadzić jakieś zmiany w szkolnictwie. W materiale oczywiście brak konkretów, ale dodatkowe stypendia z pewnością nie poprawią wyników nauczania, tylko wyniki samych szkół, jak stało się po wprowadzeniu tzw. kierunków zamawianych. Rzesze studentów prą na dane kierunki tylko po pieniądze, nie tędy droga.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Marysia napisał(a):

  Widziałam ostatnie rankingi szkół średnich i tylko moja szkoła wypadła całkiem dobrze… 13 miejsce w Polsce 😀 lol 😀
  Ale co się okazuje, PiS ma w Rzeszowie młodych, którzy potrafią coś gadać 😉
  a to nowość 😛

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: