PIŁKA NOŻNA: Stalowcy słabsi od Górnika

MIELEC / PODKARPACIE. Podkarpacki jedynak na boiskach pierwszej ligi nie poradził sobie z Górnikiem Zabrze, przegrywając na własnym boisku 1:2. Nadzieja na dobry wynik była, bo mielczanie prowadzili do 58 minuty.

mielec

Stal Mielec nieudanie zakończyła rundę jesienną. Porażka 1:2 z Górnikiem Zabrze nie pomogła podopiecznym Zbigniewa Smółki uciec z niebezpiecznej strefy tabeli, zagrożonej spadkiem. Piłkarze z Podkarpacia muszą zadowolić się 14 miejscem.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla mielczan. Wynik meczu otworzył w 8. minucie Szymon Sobczak. Na 1:1 wyrównał w 58 minucie Maciej Ambrosiewicz. Kiedy wydawało się, że jeden punkt jest w zasięgu ręki, piłkarze Górnika zadali ostateczny cios. Piłkę do siatki skierował w 89 minucie Igor Angulo i to zabrzanie wywieźli z Podkarpacia upragnione 3 punkty.

Rundę wiosenną zawodnicy Stali Mielec rozpoczną wyjazdowym meczem z MKS-em Kluczbork. To spotkanie odbędzie się 4 marca.