PIŁKA NOŻNA. Rzeszowskie drużyny II ligi wróciły do gry! (WIDEO)

W środę rzeszowskie drużyny piłkarskie wznowiły grę w piłkarskiej II lidze. W 23. kolejce Stal Rzeszów zwyciężyła 4:1 w wyjazdowym spotkaniu z Elaną Toruń. Apklan Resovia Rzeszów podejmowała u siebie Błękitnych Stargard. Mecz “Pasiaków” zakończył się wynikiem 1:1.

Przechwytywanie_132

Stal Rzeszów wróciła do gry w bardzo dobrym stylu. W spotkaniu wyjazdowym “Biało-niebiescy” pokonali Elanę Toruń aż 4:1. Podopieczni Marcina Wołowca i Krzysztofa Łętochy rozpoczęli kanonadę od 35. minuty, kiedy wynik otworzył Damian Michalik. Do przerwy była to jedyna bramka.

Po wznowieniu gry Stal szybko znalazła drogę do bramki i podwyższyła na 2:0. W 52. minucie, po skutecznej kontrze, na liście strzelców ponownie zapisał się Michalik. W 61. minucie Elana zdobyła bramkę kontaktową, wykorzystując rzut karny.

Po karnym dla Elany piłkarze Stali przejęli inicjatywę i już w 63. minucie Damian Michalik skompletował hat-trick. 9 minut później Stal wykorzystała jeszcze “jedenastkę” – wynik w ten sposób ustalił Wojciech Reiman.

Elana Toruń – Stal Rzeszów 1-4 (0-1)

0-1 Damian Michalik (35),
0-2 Damian Michalik (52),
1-2 Mariusz Kryszak (61-karny),
1-3 Damian Michalik (63),
1-4 Wojciech Reiman (72-karny).

Apklan Resovia Rzeszów wznowiła II-ligowe rozgrywki na własnym stadionie. “Pasiaki” podejmowały Błękitnych Stargard. W pierwszych minutach obie drużyny rozpoczęły asekuracyjnie, utrzymując grę w środku pola. Później to goście stworzyli kilka groźnych sytuacji.

Resovia odpowiedziała w 13. minucie strzałem Konrada Domonia. Pięć minut później podopieczni Szymona Grabowskiego cieszyli się z bramki strzelonej przez Serhija Krykuna. Błękitni starali się doprowadzić do wyrównania, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie, już w 50. minucie Błękitni doprowadzili do wyrównania. Bramka padła po uderzeniu z pola karnego, na listę strzelców wpisał się Krystian Sanocki.

Oba zespoły miały jeszcze swoje okazje, ale żaden z nich nie zdołał ich wykorzystać. Mecz zakończył się remisem.

Apklan Resovia – Błękitni Stargard 1-0 (0-0)

1-0 Serhij Krykun (18),
1-1 Krystian Sanocki (50).

Źródło: laczynaspilka.pl; Stal Rzeszów / YouTube, Facebook; Resovia / YouTube, Facebook