PIŁKA NOŻNA: Resovia wygrywa derby, Stal remisuje z Podhalem

Rzeszowskie drużyny piłkarskie rozgrywały hitowe spotkania w swoich ligach. Resovia Rzeszów zwyciężyła na Stadionie Miejskim w Rzeszowie podczas derbów ze Stalą Stalowa Wola. Stal Rzeszów zremisowała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

resovia_podlasie_skrot

Podopieczni Szymona Grabowskiego wygrali w Stalowej Woli z tamtejsza Stalą (1:0). To już piąta z rzędu wygrana Resovii. Początek spotkania należał do gospodarzy. Rzeszowianie odpowiadali kontrami. Później większa część gry toczyła się w środku pola. Mimo kilku bramkowych okazji, żadna ze stron nie zmieniła wyniku. Pod koniec połowy gra się zaostrzyła. Żółte kartki otrzymali Hass i Buczek z Resovii oraz Stelmach ze Stali.

W drugiej połowie stale dominowała Resovia. W 53. minucie strzałem w słupek zagroził gościom Bartłomiej Buczek. Bramka dla rzeszowian padła w 71. minucie, kiedy to sam na sam z bramkarzem Stali znalazł się Przemysław Pyrdek, który skutecznie wykorzystał swoją okazję. Chwilę później Resovia mogła podwyższyć, jednak tym razem lepszy okazał się być bramkarz gości. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Grabowskiego.

Resovia zajmuje 7. pozycję w tabeli II ligi. “Pasiaki” zgromadziły do tej pory 29 punktów.

Stal Rzeszów mierzyła się w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem. Obie drużyny walczyły o miano lidera jesiennej rundy w III lidze grupie IV. Obecny trener rzeszowskiego klubu przed rokiem szkolił zawodników swojego rywala, co dodało tylko tej rywalizacji dodatkowej pikanterii.

Pierwsza połowa należała do rzeszowian. Wyszli oni wysokim pressingiem, a oddając inicjatywę gospodarzom, szykowali groźne kontry. Stal Rzeszów objęła prowadzenie już w 13. minucie dzięki bramce Dominika Chromińskiego. Wynik ten do końca połowy został bez zmian.

W drugiej odsłonie spotkania groźni byli gospodarze, co w konsekwencji dało w 65. minucie efekt bramkowy. Artur Pląskowski wykorzystał strzałem z główki rzut rożny i było 1:1. Rzeszowianie po utracie bramki dominowali na boisku. Nie byli jednak w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W 90. minucie czerwone kartki otrzymali: Wojciech Reiman (Stal Rzeszów) i Marcin Przybylski (Podhale Nowy Targ). Było to efektem zamieszania przy rzucie wolnym Stali. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

Liderem rundy jesiennej został Hutnik Kraków, który o punkt wyprzedza Podhale i Stal.

Autor: Kacper Ciuba