Dreszczowiec w Rzeszowie! Resovia remisuje z GKS-em Katowice i pozostaje liderem

Apklan Resovia Rzeszów zremisowała u siebie z GKS-em Katowice w meczu na szczycie II ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego przegrywali do przerwy dwoma bramkami, ale w doliczonym czasie gry zdołali doprowadzić do wyrównania i nadal utrzymują się na pozycji lidera tabeli.

W sobotę o godzinie 13:00 rozpoczęło się hitowe spotkanie 17. kolejki piłkarskiej II ligi. Liderująca Resovia mierzyła się na stadionie przy Wyspiańskiego z wiceliderem – GKS-em Katowice.

Mecz nie rozpoczął się po myśli “Pasiaków”. Już w 9. minucie spotkania wynik na korzyść gości otworzył Dawid Rogalski. Katowiczanie nie zamierzali zmieniać taktyki, co poskutkowało szybkim doprowadzeniem do strzelenia drugiego gola. Strzał głową w 24. minucie spotkania zamienił na bramkę Radosław Dejmek. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę mocno zaczęli gospodarze. Dwie minuty po pierwszym gwizdku Resovia stworzyła groźną sytuację podbramkową, ale piłka ostatecznie uderzyła w poprzeczkę. Niewiele później Adrian Błąd faulował Kamila Radulja w polu karnym i rzeszowianie zdobyli bramkę kontaktową (54. minuta).

Zdobyty gol podbudował gospodarzy. Resovia przesunęła ciężar gry na połowę GKS-u i starała się strzelić drugiego gola. Pod sam koniec gry, w 97. minucie meczu, sędzia podyktował drugi rzut karny dla Resovii. Do “jedenastki” podszedł ponownie Radulj, zdobył wyrównującą bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.

Apklan Resovia Rzeszów – GKS Katowice 2-2 (0-2)

0-1 Dawid Rogalski (9),
0-2 Radek Dejmek (24),
1-2 Kamil Radulj (54, z karnego),
2-2 Kamil Radulj (90, z karnego).

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz (46 Konrad Domoń), Rafał Mikulec – Szymon Feret (85 Karol Twardowski), Grzegorz Płatek (77 Radosław Adamski), Adrian Dziubiński, Szymon Kaliniec, Serhij Krykun – Daniel Świderski (46 Kamil Radulj).

GKS Katowice: Bartosz Mrozek – Kacper Michalski, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Grzegorz Rogala – Szymon Kiebzak, Michał Gałecki, Maciej Stefanowicz, Arkadiusz Błąd (77 Marcin Urynowicz), Arkadiusz Woźniak (60 Łukasz Wroński) – Dawid Rogalski (90 Patryk Grychtolik).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).