Pierwszy krok w stronę brązu. Pewna wygrana Developresu z Chemikiem Police

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów bez większych problemów pokonały Chemik Police (3:0). Zawodniczki rzeszowskiego klubu zbliżyły się tym samym do ligowego podium. We wtorkowym meczu debiutował nowy trener ekipy znad Wisłoka – Bartłomiej Dąbrowski.

57421979_2153719847997647_6326034657146044416_n

“Rysice”, podrażnione porażką w meczach półfinałowych, wyszły bardzo zmotywowane do pierwszego meczu o trzecie miejsce w lidze. Chemik Police znalazł się w podobnej sytuacji. Lider tabeli uległ w walce o finał z Grotowi Budowlanym Łódź.

Przegrane przez rzeszowianki spotkania z niżej notowanym w fazie zasadniczej ŁKS-em Łódź, były podstawowym powodem do zwolnienia dotychczasowego trenera Developresu. Lorenzo Micellego zastąpił Bartłomiej Dąbrowski. Był to udany debiut dla nowego szkoleniowca. Siatkarki z Rzeszowa nie popełniały wielu błędów. Wykonywały trudne do obrony zagrywki, grały dobrze blokiem i punktowały rywalki, kończąc sytuacyjne piłki.

Pierwsza partia rozpoczęła się od wymiany ciosów. Później zawodniczki znad Wisłoka zbudowały trzypunktową przewagę. Chemik starał się niwelować tę różnicę, ale ostatecznie to Developres przejął inicjatywę i wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu.

W drugim secie obudziły się siatkarki z Polic. Chemik wyszedł na prowadzenie 6:4, ale potem “Rysice” złapały rytm i po trzech wygranych piłkach z rzędu odzyskały kontrolę nad spotkaniem. Rywalki rzeszowianek trzymały kontakt do wyniku 8:9. Później zaczęły popełniać sporo błędów. Siatkarki Developresu skrzętnie to wykorzystały, zdobywając aż 6 “oczek” pod rząd. W tym momencie policzanki nie miały już większych szans na powrót do walki w tej odsłonie. Rzeszowianki zakończyły ją z pewną, 5-punktową przewagą.

Trzecia partia zaczęła się obiecująco dla Chemika Police. Gospodynie po czteropunktowej serii wyszły na prowadzenie 5:1. Chemik kontrolował przebieg seta do stanu 10:6. Później do wyrównania (10:10) doprowadził Developres. Od tego momentu oba zespoły były ze sobą w kontakcie. Rzeszowianki przełamały rywalki pod koniec seta i zakończyły go pewnym podwójnym blokiem.

Walka o medale w Lidze Siatkówki Kobiet odbywa się do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz rozegrano w Policach ze względu na wyższą pozycję policzanek w sezonie zasadniczym. Drugie spotkanie będzie miało miejsce w najbliższy piątek w Rzeszowie.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25; 20:25; 21:25)

Autor: Kacper Ciuba