REKLAMA

PIĄTEK: Świąteczny koncert w łańcuckim Zamku

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza w piątek 14 grudnia na Koncert Świąteczny „Boże Narodzenie w sztuce”. Na scenie wystąpi Duet Zimka & Ochwat, który zaprezentuje najpiękniejsze kolędy w stylach: jazzowym, bałkańskim, tango i tradycyjnym.

Koncert kolęd w MZŁ_plakat

Foto: materiał nadesłany

Jak zapewniają organizatorzy – koncert będzie doskonałym i radosnym wprowadzeniem w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Duet w składzie: Maciej Zimka – akordeon, Wiesław Ochwat – akordeon, powstał w 2013 r. Artyści są laureatami licznych konkursów instrumentalnych, wspólnie zdobyli nagrody m.in. na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Krzanowskiego oraz w 49. Konkursie Citta di Castelfidardo (Włochy).

Zimka & Ochwat wykonują muzykę klasyczną i współczesną. Główną formą ich działalności jest opracowanie i wykonywanie utworów orkiestrowych na duet akordeonowy.

Maciej Zimka – akordeonista i kompozytor, urodzony w Krośnie. W 2013 r. ukończył z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu ad. Janusza Patera, a w 2016 roku obronił doktorat na tejże uczelni.

Wiesław Ochwat – akordeonista, pedagog. W  2014  r.  ukończył  z   wyróżnieniem   dwustopniowe  studia  w  Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w 2018 r. obronił doktorat pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha.

Koncert odbędzie się w piątek 14 grudnia o godzinie 18:00. Bilety w cenie 1 zł są dostępne w zamkowej Sieni od wtorku 11 grudnia.

Źródło: materiał nadesłany

12-12-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Masakra2018-12-12 09:18:20
0 0
Na co to komu. Dla koogo to... już widzę te tłumy hahahahhaa