REKLAMA

Odśnieżarka do torów dla Podkarpackiego Stowarzyszenia Sympatyków Kolei w Rzeszowie

Podkarpackie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei w Rzeszowie zyskało nowy eksponat dla swoich wystaw. Jest to odśnieżarka OM-3A wyprodukowana w 1977 r. Stowarzyszenie otrzymało maszynę od PKP PLK.

csm_1__3__28.11_6d784b9cb8

Foto: materiały prasowe PKP PLK

Podkarpackie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei w Rzeszowie zyskało czterdziestoletnią odśnieżarkę torów. Maszyna OM-3A wyprodukowana w 1977 r. przez lata służyła do oczyszczania rozjazdów i torów ze śniegu. Obecnie zarządca infrastruktury do odśnieżania linii wykorzystuje nowe drezyny ze specjalnymi przystawkami. Wycofany z użycia pojazd będzie służył już nie tylko zimą, lecz przez cały rok. Stanie się atrakcją wystaw. Miłośnikom kolei, odwiedzającym Podkarpacie i ekspozycję pokaże, jak zapewniano utrzymanie linii w XX wieku. Podobny sprzęt PLK przekazały wcześniej Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej.

Od lat PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspierają instytucje i organizacje zajmujące się ochroną zabytków kolejowej techniki i te, które promują wiedzę o kolei, historię dróg żelaznych. Sprzęt trafia również do szkół, w których kształcą się przyszli pracownicy branży kolejowej. Dzięki stałym działaniom wyeksploatowany, niepotrzebny na torach sprzęt zyskuje nową istotną rolę w edukacji oraz promowaniu kolei.

Źródło: materiały prasowe PKP PLK

29-11-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

niesamowite2018-11-29 15:15:13
0 0
przekazują złom :)