Nowe karty parkingowe dla niepełnosprawnych

RZESZÓW. Od 1 lipca przepisy związane z wydawaniem kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych mają się zmienić. Niepełnosprawni otrzymają nowe karty. niepelnosprawni

ZDJ.sxc.hu

Sytuacje, w których sprawni użytkownicy ruchu korzystają z miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych nadal powtarzają się niezwykle często. Z miejsc oznaczonych tzw.”kopertą” mogą korzystać jedynie osoby, które są w posiadaniu wydawanego przez wydział komunikacji w starostwach powiatowych orzeczenia o niepełnosprawności. Ci, którzy  takiego orzeczenia nie mają mogą za takie parkowanie zapłacić 500 zł mandatu.

Od 1 lipca 2014 roku  maja zmienić się przepisy związane z wydawanie kart parkingowych osobom niepełnosprawnym. W związku z tym wszystkie karty stracą ważność 31 listopada 2014 roku. Wszyscy niepełnosprawni będą musieli wyrobić je na nowo.

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Nowe karty parkingowe dla niepełnosprawnych”

  1. Wojtek napisał(a):

    A co z osobami posiadającymi rentę tzw. I grupę czyli całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji? wg przepisów taka osoba ma pójść do lekarza specjalisty po zaświadczenie o stanie zdrowia, złożyć je osobiście w zespole ds orzekania i jeszcze przyjść na komisję oraz odebrać kartę parkingową. W jakim kraju my żyjemy? W kraju przyjaznym dla niepełnosprawnych. Coi za debile siedzą w parlamencie, że o tworzą takie ustawy?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: