REKLAMA

NOWA WIEŚ: Policjant poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę

NOWA WIEŚ / PODKARPACIE. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta, będącego poza służbą. Mężczyzna jechał niepewnie, wykonywał gwałtowne manewry i sprawiał wrażenie przysypiającego. Zatrzymanie miało miejsce na autostradzie.

alkomat2_1
Foto: Policja.pl

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano na autostradzie na wysokości Nowej Wsi. Jadący prywatnym samochodem policjant, zauważył niepewnie jadącego w tym samym kierunku kierowcę hondy. Jego samochód zjeżdżał na sąsiedni pas. Gdy policjant zrównał się z jego autem zauważył, że kierowca hondy sprawiał wrażenie przysypiającego. Chwilę później, aby uniknąć zderzenia z hondą, musiał gwałtownie hamować, gdy jej kierowca nagle wjechał na jego pas ruchu.

Funkcjonariusz wyprzedził hondę i systematycznie zwalniając, zmusił jej kierującego do zatrzymania. Gdy podszedł do samochodu i otworzył drzwi, poczuł silny zapach alkoholu. Natychmiast ze stacyjki wyciągnął kluczyki, uniemożliwiając kierowcy hondy kontynuowanie jazdy, a o sytuacji poinformował dyżurnego rzeszowskiej komendy. Do czasu przyjazdu patrolu drogówki przytrzymał zachowującego się agresywnie mężczyznę.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez interesujących policjantów potwierdziło, że 47-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego był pijany. Miał w organizmie ponad 2,5 promila. W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Podkarpacka Policja

16-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline