"Nie zasłaniajcie nam słońca". Rzeszowianie nie chcą wieżowca

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy bloku przy ulicy Hetmańskiej 40a w Rzeszowie przeciwni budowie kilkunastopiętrowego wieżowca tuż obok ich bloku. „Nie zasłaniajcie nam słońca” – alarmują w obawie przed utratą naturalnego światła.
Mieszkańcy bloku boją się, że piętrowiec będzie zasłaniał im światło słoneczne i w konsekwencji okolica stanie się ponura. „Stracimy naturalne światło i przestrzeń. Klienci pożegnają się ze swoimi sklepami, parking stracą użytkownicy siłowni i kibice, którzy pójdą na jakiekolwiek wydarzenie organizowane na Stadionie Stali. Ta budowa nie jest nikomu potrzebna” – napisali oburzeni mieszkańcy na Facebooku. O poparcie poprosili wiceprezydenta miasta Marka Ustrobińskiego. Pomocy w ratuszu nie ma co szukać, bo miasto prowadzi inną politykę – chce wzbogacać miasto o nowe budynki.
Leszek Perdeusz, który jest właścicielem działki przy ulicy Hetmańskiej, zażądał od wydziału architektury planów zabudowy terenu. Inwestor chce zbudować 17-piętrowy wieżowiec, który zastąpi parking oraz sklep z towarami z Chin.
O rozwoju tej sprawy będziemy informować na naszym portalu.
Foto: archiwum Rzeszów24.pl
foto: archiwum Rzeszów24.pl
(az)
Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarze 2 do “"Nie zasłaniajcie nam słońca". Rzeszowianie nie chcą wieżowca”

 1. Jestem na Tak napisał(a):

  Budowac.
  .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Stan napisał(a):

  Budować, budować

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: