Nie daj się złodziejom. Rzeszowianie znakują rowery (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Dziś pod marketem Real odbyło się znakowanie rowerów przez Straż Miejską. Znakowanie może pomóc w odnalezieniu skradzionego roweru a także odstraszyć potencjalnego złodzieja. Chętnych więc nie brakowało. 

znak

Po mieście jeździ co raz więcej rowerów. Auta mają różnego rodzaju zabezpieczenia i identyfikatory. Nie można tego niestety powiedzieć o rowerach. Dlatego też w Rzeszowie organizowane są akcje znakowania rowerów, które stanowią bazę dla działań profilaktycznych wobec kradzieży rowerów.

Chętnych na znakowanie było mnóstwo. Gdy byliśmy pod marketem, Straż Miejska grawerowała 471 numer na rowerze. Rower, który zostaje oznaczany numerem, jest sprawdzany czy jest sprawny. Jeśli z rowerem przychodzi nieletni, Straż Miejska poucza, w jaki sposób powinno  poruszać się na rowerze  w ruchu drogowym.

Rowery można znakować w każdą środę w godz. 15.00 – 18.00 przy Komendzie Straży Miejskiej na Ofiar Katynia 1. Mogą je znakować osoby zamieszkałe w Rzeszowie. Należy nieć przy sobie  dowód zakupu roweru lub pisemne oświadczenie, że jest się jego właścicielem oraz dowód osobisty. Nieletni właściciele rowerów powinni przyjść z rodzicem.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: