Na razie ciężko o przejazd samochodu. Już niedługo jezdnia i ścieżka rowerowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruch wahadłowy w godzinach szczytu, wieczne korki i kawalątek chodniczka, po którym przejście grozi nieomal kolizją z jadącym samochodem. Nowy wiadukt nad ul. Batorego ma być wyższy i szerszy, a przede wszystkim – ma nie zagrażać bezpieczeństwu.

bbb

Plany przebudowy wiaduktu są na ustach rzeszowian od wielu lat. Miejsce jest na tyle ruchliwe, że utrudnia życie nie tylko kierowcom, ale również pieszym. – To konstrukcyjna pomyłka – powiedział nam pan Sławomir, mieszkaniec Rzeszowa.

Wiadukt ma zaledwie 2,9 m wysokości. Pod spodem prowadzi jeden pas ulicy, a na górze samochody przejeżdżają wahadłowo.

Nad ewentualnym rozwiązaniem pracuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w porozumieniu z PKP. Do końca 2016 roku ma zostać opracowana szczegółowa dokumentacja tego przedsięwzięcia.

Wstępne plany zostały jednak poczynione. MZD dostał już projekt, który zakłada poszerzenie jezdni. Jak się dowiedzieliśmy, powstaną również przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa. Pod wiaduktem powstanie szeroki chodnik, ale tylko po jednej stronie.

W pobliżu znajduje się rozległa infrastruktura. Dalsze planowanie inwestycji skupia się na opracowaniu kompleksowego rozwiązania tak, aby nie trzeba było wyburzać żadnego z budynków.

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarze 2 do “Na razie ciężko o przejazd samochodu. Już niedługo jezdnia i ścieżka rowerowa”

  1. Czesław napisał(a):

    nie wiem co za twórca pisał ten artykuł, ale przejazd jest pod wiaduktem, a auta jadą górą? Światła tutaj są cały czas a nie tylko w godzinach szczytu. Mieszkam w okolicach tego przejazdu i pierwszy raz czytam, za przeproszeniem, takie głupoty.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  2. bartekrz napisał(a):

    Górą jeżdzą pociągi a nie samochody 🙂 małe sprostowanie 😉

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: