REKLAMA
TOMASZ PORĘBA GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA

Muzealny wehikuł czasu zabierze Cię na wakacje!

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 30. czerwca przez kolejne (wszystkie) wakacyjne niedziele Muzeum Okręgowe przygotowało nie lada atrakcję dla odwiedzających. Cóż takiego? A mianowicie projekt pod nazwą „Muzealny wehikuł  czasu”.

Dzięki niemu każdy będzie mógł przenieść się do odległych epok i poczuć jak średniowieczny rycerz, dama dworu, księżniczka, albo starożytny wojownik. W najbliższą niedzielę 30. czerwca Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na piknik harcerski. Można będzie m. in. nauczyć się układać stos ogniskowy, zawiązać węzeł płaski, segregować śmieci, poradzić sobie z mapą i kompasem. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak, że w razie niepogody impreza nie odbędzie się!Jeżeli natomiast aura będzie sprzyjać impreza rozpocznie się już o godz. 10.00.

Warto przypomnieć przy okazji, że jest to już druga edycja pikniku, który zainaugurowany został rok temu i cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i ludzi dorosłych.

Motywem przewodnim wakacyjnych pikników i warsztatów jest poznawanie historii poprzez włączenie publiczności do ruchowej aktywności i zabawy, zaprezentowanie tradycyjnych zawodów, strojów, a także zwyczajów, które w obecnych czasach są zapomniane bądź wyszły z użytku, a wszystko to utrzymane w duchu rywalizacji i dobrej zabawy.

Różnorodna tematyka spotkań (warsztaty, pikniki) w muzealnym otoczeniu to doskonała forma poznania historii Rzeszowa i regionu, a także oferta niebanalnego spędzenia wolnego czasu, to także alternatywa dla telewizji i komputera, żywa lekcja,
która pozwoli dzieciom pokochać historię, na którą składają się nie tylko daty i bitwy ale przede wszystkim ludzie i ich codzienny świat.

Szczegółowy harmonogram pikników w ramach II Muzealnego Wehikułu Czasu jest dostępny na naszej stronie internetowej http://www.muzeum.rzeszow.pl/node/360

 

25-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.