REKLAMA

MTU chce zwiększyć zatrudnienie do 750 osób. Rozbudowany zakład oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW / PODKARPACIE. MTU Aero Engines w piątek, 27 lutego, oficjalnie otworzyło powiększoną halę produkcyjną w podrzeszowskiej Tajęcinie.

MTU_otwarcie_tajecina_025Rozbudowany zakład w Rzeszowie jest kolejną ważną inwestycją wpisującą się w przyszłość naszego przedsiębiorstwa – mówi dr Rainer Martens, członek zarządu Grupy MTU ds. technicznych. – Zespół projektowy zrobił fantastyczną robotę, dzięki której udało się uzyskać poważną redukcję budżetu. Cieszę się na myśl o dalszej rozbudowie MTU.

Polski oddział niemieckiej firmy pełni kluczową rolę w strategii produkcji komponentów silników lotniczych. Głównym celem rozbudowy było zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu wspierający dynamiczny start i rozwój produkcji nowoczesnych silników GFT (Geared Turbo Fan).

Mamy prawo być dumni z sukcesu, jaki osiągnęliśmy przez okres sześciu lat działalności. Liczba zatrudnionych pracowników powiększyła się w tym okresie z 200 do ponad 500 osób – mówi Krzysztof Zuzak, dyrektor zakładu w Polsce. Do 2020 roku liczba miejsc pracy ma wzrosnąć do 750.

Na oficjalnym spotkaniu otwierającym działalność w fabryce pojawili się m.in. przedstawiciele województwa: marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Wojciech Buczak oraz miasta: w zastępstwie prezydenta Tadeusza Ferenca zjawił się nowo powołany wiceprezydent Andrzej Gutkowski.

Chcę pogratulować tej inwestycji. To nowe miejsca pracy w branży, która dla Podkarpacia jest bardzo istotna, czyli w lotnictwie – mówi Władysław Ortyl.Cieszę się, że to wydarzenie odbywa się dzień po tym, jak uruchomiona została nowa perspektywa unijna. Będziemy dbać o to, aby powstawały nowe miejsca pracy, aby ten obszar został zabudowany innowacyjnymi fabrykami – dodaje.

Zakład zlokalizowany w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec dostarcza komponenty i usługi dla nowatorskich silników z rodziny PW1000G, które są wykorzystywane m.in. w samolotach Airbus A320neo.

Hala została rozbudowana o 50 proc., czyli o dodatkowe 10 tys. m.kw. Powiększony został wydział montażu modułów turbin niskiego ciśnienia, który docelowo osiągnie pełną zdolność produkcyjną w 2017 roku. Zwiększony zostanie także zakres prac badawczo-rozwojowych. Zespół inżynierów Centrum Badawczo-Rozwojowego dostarczający usługi inżynieryjne dla Monachium, obecnie zyskał rangę równorzędnego partnera biznesowego w bieżących projektach.

Obecnie zakład MTU Aero Engines Polska skupia się na działalności badawczo-rozwojowej, produkcji komponentów, montażu modułów oraz naprawach i remontach części lotniczych.

Ewelina Nawrot

ZOBACZ ZDJĘCIA:

27-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)