Mniejsze opłaty za wywóz śmieci. Najbardziej skorzystają mieszkańcy domków jednorodzinnych

RZESZÓW. Od maja br. mieszkańcy domków jednorodzinnych mają zniżki na śmieci. To prawdziwa ulga dla nich, gdyż do tej pory stawki, jakie płacili za odpady były dwukrotnie wyższe.

Pomysł wyszedł od prezydenta Tadeusza Ferenca – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.  Wysokość opłat uzależniona jest od liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe.  Opłaty będą indywidualnie uzależnione od tego, czy w danym gospodarstwie zamieszkuje jedna, dwie, albo trzy osoby, itd. Natomiast powyżej 5 będzie to już jednakowa stawka. Zniżki przysługują też osobom samotnym, no i oczywiście tym, które segregują odpady wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

Od maja opłata za wywóz śmieci segregowanych w przypadku mieszkańców domów jednorodzinnych wynosi 15 złotych. Natomiast osoby mieszkające w pojedynkę,  niekorzystające z recyklingu płacą 22 złote miesięcznie. Dwie osoby zapłacą odpowiednio 30 zł za segregowane i 45 zł za niesegregowane, trzy osoby 40 zł i 60 zł, 4 osoby 46 i 69 zł a 5- osobowa rodzina lub większa zapłaci 60 zł za selektywną zbiórkę odpadów lub 90 zł, jeżeli nie zdecydują się na taką formę.

Aby skorzystać ze zniżki, należy ponownie wypełnić deklarację śmieciową – dodaje rzecznik prezydenta. Formularze dostępne są w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta  przy ul. Hanasiewicza 10 oraz w punktach informacyjnych urzędu, znajdujących się w rzeszowskich centrach handlowych. Poza tym można je pobrać ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa. Wypełnioną deklarację trzeba złożyć w Wydziale Gospodarki Komunalnej lub zostawić w punkcie informacyjnym urzędu – zaznacza Maciej Chłodnicki.

Uchwała zaczęła obowiązywać od 1 maja. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać ze zniżek mają czas na zmianę deklaracji do 10 czerwca, czyli dokładnie tyle, ile wynosi okres rozliczeniowy za wywóz śmieci.

12

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Mniejsze opłaty za wywóz śmieci. Najbardziej skorzystają mieszkańcy domków jednorodzinnych”

  1. Tomcio napisał(a):

    W artykule podane są opłaty za wywóz śmieci, ale nie wiadomo czy za tydzień, miesiąc czy jednorazowy przyjazd śmieciarki.
    Poza tym w artykule nie ma daty. Nie ma także daty umieszczenia tej informacji, dlatego nie wiadomo, o który rok kalendarzowy chodzi.
    Jednym słowem słabo to oceniam 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: