Mniej samochodów, więcej pasażerów. Rzeszów 1:0 smog

RZESZÓW / PODKARPACIE. Cios dla smogu. Jak wynika ze statystyk przeprowadzonych przez Zarząd Transportu Miejskiego w dzisiejszy poranek na rzeszowskie ulice wyjechało o ok. 1500 samochodów mniej.

z

foto: archiwum rzeszow24.pl

Mniejsza ilość samochodów na ulicach Rzeszowa to z pewnością efekt wprowadzenia przez prezydenta Tadeusza Ferenca darmowej komunikacji miejskiej. Po całym mieście można na razie podróżować bez biletu i dokumentów.

Według statystyk, ok. 1500 samochodów mniej niż zwykle wyjechało rano na drogi. Z autobusów skorzystało natomiast o ok. 15% więcej mieszkańców stolicy Podkarpacia.

Od paru dni wskaźniki jakości powietrza nie napawają optymizmem. W mieście dopuszczalna ilość pyłków została przekroczona kilkakrotnie.

Decyzja o darmowej komunikacji zawsze zapada z jednodniowym wyprzedzeniem. Szczegółowe informacje na temat stanu jakości powietrza znajdziecie na www.ztm.rzeszow.pl

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Mniej samochodów, więcej pasażerów. Rzeszów 1:0 smog”

  1. grewera napisał(a):

    Rzeszów ma tylko jeden klin napowietrzający od południowo zachodniej strony miasta. Stąd wieje 75% wiatrów. Ferenc i lobby budowlane chce to zabudować. Jak nikt temu się nie sprzeciwi to skończy się to tragicznie dla miasta. Będziemy wtedy oddychać smogiem nie tylko w zimie i żadne nowe autobusy już tu nie pomogą. Rzeszów położony jest w niecce i dlatego to jest takie ważne.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: