Młodzi ludzie z transparentami w dłoni. „Rząd okrada lasy państwowe”. (FILM)

RZESZÓW. Działacze Narodowego Rzeszowa zorganizowali pikietę w centrum miasta. Młodzi ludzie wyszli na ulicę aby wyrazić swoje zdanie w sprawie rządowego skoku na pieniądze Lasów Państwowym. Ich zdaniem nowa ustawa związana jest z niewydolnością państwa. Pieniędzmi z nadleśnictw mają być łatane dziury w budżecie.

 

pikieta3

Działacze Narodowego Rzeszowa wywiesili w centrum miasta transparent, któremu towarzyszyły symboliczne drzewka.
– Rabunek Lasów Państwowych obrazuje tylko szersze zjawisko, które jest potwornym zagrożeniem dla życia i trwania narodu polskiego. Otóż III RP jest państwem niewydolnym finansowo, której zadłużenie wzrasta w śmiertelnym tempie. Zmuszona jest więc do permanentnego zwiększania ucisku fiskalnego swoich obywateli. Wyłudzenie pieniędzy od leśników jest tego kolejnym dowodem. Pora uświadomić polskie społeczeństwo, że trwanie takiej złodziejskiej machiny państwowej jest nie do utrzymania. Stoi to w jawnej sprzeczności z interesem narodowym – piszą do nas działacze.

pikieta4

Więcej o samej sprawie Lasów Państwowych pisaliśmy jeszcze w styczniu. Przypomnijmy, że koalicja PO i PSL pobiła swój rekord w ustalaniu ustaw. Nowelizacja ustawy o lasach zdaniem posłów PiS doprowadzi nadleśnictwa do bankructwa. W przeciągu dwóch lat lasy mają wpłacić do budżetu państwa 1,6 mld zł. na naprawę dróg lokalnych. Pieniądze będą jednak rozdane nie tylko tam gdzie nadleśnictwa korzystają z jedni, ale mogą się o nie ubiegać wszystkie samorządy.

Dla portalu rzeszow24.pl wypowiadał się w tej sprawie Kazimierz Ożóg, Poseł na Sejm RP z Podkarpacia.

To jest skandal i rabunek. Lasy Państwowe to dobro narodowe, a nie dobro Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie można łatać dziur pieniędzmi lasów, bo doprowadzi to do zahamowania rozwoju nadleśnictwa – mówił.

Więcej w materiale video.

 

 

komentarzy 5 do “Młodzi ludzie z transparentami w dłoni. „Rząd okrada lasy państwowe”. (FILM)”

 1. Rządowa pętla PO PSL zaciska się coraz bardziej na Polakach napisał(a):

  Nie tylko okradają nas z lasów Państwowych , okradli OFE, płacimy potężne podatki, zusy z których mało dla nas wynika

  Rząd PO-PSL niszczy Polskę i potwornie ją i nas zadłuża

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Czy ta demonstracja była legalna ? napisał(a):

  Czy ta demonstracja była legalna ?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Marian napisał(a):

   Pikiety do 14 osób nie podlegają rejestracji. Wymóg zarejestrowania danego zgromadzenia występuje w sytuacji, gdy gromadzi się 15 osób. Zatem pikieta ta była w pełni legalna.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Czy Narodowy Rzeszów ma jakiś program ? napisał(a):

  czy jedynym programem są demonstracje ??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Marian napisał(a):

   Czy każda organizacja społeczna, lokalna, młodzieżowa musi mieć całościowy program postulujący przebudowę państwa czy tym zajmują się raczej partie polityczne i ich think-tanki?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: