Mieszkanie przy ul. Granicznej dla ewakuowanych z Ukrainy

RZESZÓW. Z takim pomysłem, po sugestii radnych PiS, wyszedł prezydent Tadeusz Ferenc. Chce, aby w nowo budowanym bloku komunalnym pomiędzy ul. Graniczna i ul. Zieloną zamieszkała jedna polska rodzina ewakuowana z okolic Donbasu na Ukrainie, gdzie toczą się walki.

ratusz_4Klub PiS zaproponował radzie miasta oddanie przynajmniej jednej rodzinie mieszkania komunalnego i zwolnienie jej z opłat w początkowym okresie zamieszkania, zorganizowanie darmowego kursu języka polskiego, objęcie dzieci nauczaniem szkolnym i przedszkolnym, pomoc w znalezieniu pracy oraz darmową pomoc prawną.

Widzimy celowe podjęcie przez władza miasta działań mających na celu objęcie opieką przynajmniej jednej rodziny Polaków ewakuowanych z terenów objętych działaniami wojennymi. Pomoc udzielona Polakom mogłaby pozwolić im na znalezienie w Rzeszowie nowego miejsca do życia i odnalezienia się w Ojczyźnie – mówił Robert Kultys, radny PiS.

Radni proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa przyznali, że i oni chcieli wyjść z taką inicjatywą, więc sporów co do słuszności uchwały intencyjnej nie było.

Prezydent uznał, że Ukraińcy powinni dostać mieszkanie w nowym, a nie starym budownictwie. – Najlepiej tam przy ul. Granicznej i Zielonej – oświadczył prezydent Tadeusz Ferenc. Budowa nowego bloku komunalnego osiedlu Drabiniaka ma zakończyć się we wrześniu. 10 z 26 mieszkań zostanie przekazane kadrze lekarskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uchwała intencyjna dotycząca pomocy polskim rodzinom z Ukrainy została przyjęta jednogłośnie. Radni liczą, że także inne samorządy pójdą w tym kierunku.

Ewelina Nawrot

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarze 3 do “Mieszkanie przy ul. Granicznej dla ewakuowanych z Ukrainy”

 1. frog napisał(a):

  Jako Polak nie mam szans na mieszkaniec ale jako Ukrainiec dostane za darmo

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • klaudia napisał(a):

   zgadzam sie z frog. ja jestem matka 4 letniej dziewczynki nie mam rodziny dchu nad głowa razem z corka jestesmy bezdomne mieszkamy kontem u znajomych, dodatkowo córka jest chora na zadkie napady padaczkowe. bedac na komisji mieszkaniowej usłyszałam ze mam czekac około 10 lat na mieszkanie a jak mi nie pasuje to mam dziecko do domu dziecka oddac a ja mam isc do domu dla bezdomnych kobiet !!!! szczyt hamstwa i dziwic sie ze potem takie akcje z zabijaniem dzieci wynikaja jak nasze Panstwo patrzy zeby im było kurde dobrze ale biednym to juz nie!!!!! mieszkanca nie pomoga ale ukrainca tak ???? dla mnie to jest zenada!!!!!!!!!!!!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Renia napisał(a):

  Ja tego nie rozumie. Czekam na mieszkanie 12 lat i jestem już na liście na ten rok i guzik dostane bo są bardziej „potrzebujący”
  Jak można dać kadrze lekarskiej 10 mieszkań. Nie stać ich ??
  Mieszkania komunalne są dla potrzebujących a to co się dzieje to rozdawanie łapówek w świetle prawa. Jak Prezydent ma kasę to niech kupi te 10 mieszkań od jakiegoś dewelopera a nie szasta na prawo i lewo mieszkaniami dla naprawdę potrzebujących.
  Oczywiście KADRA LEKARSKA dostanie największe mieszkania a resztę małych mieszkań dostaną osoby samotne, więc normalna rodzina z dziećmi znowu nie ma szans na lokal. Faktycznie miasto innowacji !!!! szkoda że nie dla mieszkańców.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: