Miała 3,5 promila alkoholu i spowodowała kolizję

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 3,5 promila alkoholu wykazało badanie u kierującej, która spowodowała kolizję. Wczoraj wieczorem podczas manewrowania samochodem przy ulicy Siemieńskiego w Rzeszowie uderzyła w wiatę przystankową, a następnie w rurociąg ciepłowniczy. Oprócz utraty prawa jazdy grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Dzisiaj tuż po północy policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego przy ulicy Siemieńskiego. Jak wstępnie ustalili, 29-letnia mieszkanka Palikówki kierująca samochodem marki Mercedes Vito cofając uderzyła w wiatę przystanku autobusowego, a następnie w naziemny rurociąg ciepłowniczy biegnący wzdłuż ulicy.

Ponieważ od kierującej wyczuwalna była woń alkoholu policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 3,5 promila. Nietrzeźwy był również pasażer samochodu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 29-latki i dowód rejestracyjny pojazdu, a uszkodzony samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Kobiecie grozi teraz odpowiedzialność karna za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, sprowadzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Straci również prawo jazdy.

źródło: KMP Rzeszów

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: