Mecz na szczycie dla Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali w wyjazdowym pojedynku ligowym ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Rzeszowianie umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli.

f

W pierwszym secie Resovia wygrała 25:23. Dwie następne partie należały do aktualnych Mistrzów Polski. Gospodarze wygrywali je do 18.

Przełamanie przyszło w czwartym secie. Podopieczni Andrzeja Kowala zagrali bardzo solidnie zwłaszcza w obronie i na zagrywce, dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:18.

W decydującym secie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze ze stolicy Podkarpacia. W emocjonującej końcówce wygrali 13:15 i sięgnęli po zwycięstwo.

Resovia ma na koncie 35 punktów i zajmuje trzecią lokatę. Do prowadzącej ZAKSY traci 4 punkty. Drugie miejsce zajmuje Skra, która ma 37 punktów.