REKLAMA
REKLAMA

Maleńczuk z piosenkami Młynarskiego w Rzeszowie!

1 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej wystąpi Maciej Maleńczuk. Artysta zaśpiewa we własnej aranżacji utwory napisane przez Wojciecha Młynarskiego.

1538477085OBndfTjDAvFsZ2hDv6tfmYszOV4yDj

Foto: materiał organizatorów

Maciej Maleńczuk to jeden z najbardziej kontrowersyjnych, a przy tym charyzmatycznych twórców muzycznych. Po odbyciu dwuletniej kary więziennej za odmówienie odbycia służby wojskowej, występował na ulicach Krakowa i Poznania. Przełomem był dla niego udział w programie muzycznym „Idol” w 2003 roku. W tym okresie występował z zespołem Püdelsi. Płyta „Wolność słowa” okazała się jednym z hitów początku XXI wieku w Polsce. Przez najmłodsze pokolenie jest z pewnością kojarzony dzięki piosence „Ostatnia nocka”, którą wydał wraz z zespołe Yugopolis w 2012 roku.

Występ artysty odnosi się do płyty „Maleńczuk gra Młynarskiego”. Jest to krążek, u którego źródeł tkwi poczucie misji – przypomnienie nam Wojciecha Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów z różnych okresów jego twórczości.

W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy „świat ten źle pomyślany”, w którym „poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany”.

Bilety można nabyć na stronie: www.KupBilecik.pl.

26-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline