Liczą, że przybędzie nawet 3 tys. nowych miejsc pracy! [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 26 lutego Powiat Rzeszowski oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu podpisały umowy w sprawie współpracy w zakresie funkcjonowania Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

SSE

Do chwili obecnej na terenie PNT Rzeszów-Dworzysko 14 inwestorów zarezerwowało 33 ha gruntów inwestycyjnych – mówi Waldemar Pijar, koordynator projektu.

Ponadto wpłynęły 4 pełne zgłoszenia inwestorów, które w pierwszej połowie marca zostaną poddane ocenie przez Zespół Ekspertów powołany przez Zarząd Powiatu Rzeszowskiego. Po pozytywnej ocenie zostaną ogłoszone pierwsze przetargi na sprzedaż działek, na których ww. przedsiębiorcy stworzą około 150-200 pierwszych miejsc pracy. Z pozostałymi inwestorami trwają rozmowy, a kolejne przetargi będą ogłaszane w najbliższym czasie.

Starostwo nie chce udzielać szczegółowych informacji na temat tego, jakie to firmy. – Dwie firmy zajmują się przemysłem informatycznym, a jedna związana jest z branżą AGD – mówi krótko Pijar.

Podstawą jest spełnienie warunku innowacyjności, ponieważ tylko takie firmy będą mogły rozpocząć działalność. My nie możemy wskazywać dziedzin, którymi mają zajmować się – zaznacza Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

W najbliższym czasie zostanie również rozstrzygnięty przetarg w związku z II etapem budowy PNT Rzeszów-Dworzysko budowanego w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod budowę Parku Naukowo – Technologicznego Rzeszów – Dworzysko”.

W ramach II etapu zostanie uzbrojonych 24,9 ha dodatkowego obszaru na terenie miejscowości Pogwizdów Nowy, przylegającego do obecnie wykonanej części PNT Rzeszów-Dworzysko.

Co zyskują inwestorzy?

Pomoc publiczna w strefie stanowi pomoc regionalną udzielaną przedsiębiorcy z tytułu kosztów nowej inwestycji, oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

Zgodnie z mapą regionalnej pomocy publicznej (obowiązującą od lipca 2014 r.) maksymalna intensywność pomocy publicznej dla obszarów objętych mielecką strefą wynosi 50 proc. dla obszarów należących do województwa podkarpackiego. W/w intensywność dotyczy przedsiębiorców dużych, dla średnich podwyższona jest o 10 proc., a dla małych o 20 proc. Dzięki temu wszystkie firmy lokujące się na terenie PNT Rzeszów-Dworzysko będą mogły liczyć na ulgi podatkowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fot. materiały prasowe

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarzy 18 do “Liczą, że przybędzie nawet 3 tys. nowych miejsc pracy! [ZDJĘCIA]”

 1. Emir napisał(a):

  cholera a ja myślałem że w Sanoku. Do Rzeszowa trzeba emigrować

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Anonim napisał(a):

   Cała Polska powinna być strefą ekonomiczną od Tatr po Bałtyk a Polska rajem podatkowym

   Ale tępi urzędnicy i politycy dbają aby lud pracujący musiał emigrować lub wegetować

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. No to pozamiatane napisał(a):

  Jak Rzeszów zrobi strefę to Sanok już nie musi.
  Trzeba było to zrobić wcześniej, żeby był czas na rozrost strefy, jej umocnienie i wypromowanie.
  Teraz już pozamiatane…

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Saniczanin napisał(a):

   Ale My bedziemy mieć najładniejszą Galerie na podkarpaciu mamy plac czerwony ,piekny rynek ,jak dla mnie emeryta wystarczy

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Q napisał(a):

  A dlaczego oni nie budują GALERII, ARENY i AKŁAPARKU, tylko jakieś miejsca pracy?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • KTOS napisał(a):

   BO NIE MAJA BURMISTRZA WIZJONERA „SZKLANYCH DOMOW” OD 12 LAT JAK SANOK….

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • zed napisał(a):

   W Rzeszowie też nie ma cudów z pracą, niewiele lepiej niż w Sanoku, także nie ma się czym podniecać

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • do zed napisał(a):

   Ale w Rzeszowie jest jedna arcyważna rzecz: perspektywa rozwoju.
   Teraz pracy dużo może nie ma ale jest szansa na znaczną poprawę w ciągu kilku, kilkunastu lat.
   O Sanoku tego nie można powiedzieć. Tu nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. I właśnie dlatego nie wato tu zostać.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Anonim napisał(a):

  ciekawe czy tez 3tys beda zarabiac czy 150dalej

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Sanoczanin napisał(a):

  Również myślałem, że to Sanok… Rzeszów się rozwija to widać, Sanok nie dość, że stanął w miejscu to mam wrażenie, że trochę się cofnął. Dlatego jak zobaczyłem nagłówek o się ucieszyłem, szkoda, że na chwilkę.Otwarcie galerii nic tu nie pomoże ;).. Pozdrawiam

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. kris.art napisał(a):

  …bo Polska zaczyna się od Rzeszowa, wszystko co poniżej to „rezerwat”. W Sanoku w ostatnich latach nie powstał żaden większy zakład pracy, a wręcz przeciwnie. Owszem jakieś małe pseudo przedsiębiorstwa powstały, ale prawda jest taka, że jakby nie Stomil i Pass to w Sanoku by nic nie było. Idąc dalej to samo dotyczy się Brzozowa, jedyny duży zakład pracy to Szpital. Taką mieliśmy i mamy władzę, nie zrobili przez wiele lat NIC, aby ściągnąć tu inwestorów, żeby ludzie mieli pracę, żeby płacili podatki i tu wydawali zarobione pieniądze. Jest nowy burmistrz w Sanoku dajmy mu szansę, ale nie sądzę żeby coś się zmieniło, bo „grabie” zawsze grabią w jedną stronę „DO SIEBIE”.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. rudy donek napisał(a):

  Niech ci co o tym mówią i piszą w dupę mię pocałują!
  A co z resztą woj.podkarpackiego?
  Niech ich szlak trafi!Nich sczezną,przepadną liczy się tylko Rzeszów i Mielec.Dlatego optuję, przywrócić woj. krośnieńskie , przynajmniej parchy rzeszowskie nie będą się szczycić Bieszczadami, a więcej szlaban i opłaty dupką z żydowskiego „rzeszowa”!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. bubu napisał(a):

  o fajowo wroce z hiszpani do roboty!!!po dlugiej tulaczce:)

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. flow napisał(a):

  Przydałoby się jeszcze do tych zdjęć dodać zdjęcia naszej „strefy ekonomicznej”, którą poprzednia władza tak zaniedbała i rosną nie miejsca pracy a krzaki!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Markus napisał(a):

  Ale mnie ten tytuł zmylił. już się cieszyłem że coś się zaczyna dziać w kwestii sanockiej strefy a tu rozczarowanie:( No cóż widocznie Sanok ma być zielona wyspą czyli całkowicie zarosnąć. Jedyna nadzieja w nowych władzach że rozruszają to miejsce zacofane przez lata zaniedbań.Trzymam za nowego burmistrza i jego ekipę kciuki.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. Kamil85 napisał(a):

  Krosno ma dwie strefy ekonomiczne z czego jedna należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC i to w okolicy lotniska które dostało dofinansowanie. Jasło też ma jedną strefę gdzie inwestuje krośnieński NOWY STYL. Tyle w temacie. Hmm. A Sanok?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. kingon napisał(a):

  Do kiedy nie będzie większych możliwości kredytowania nie widzę szans na poważniejsze inwestycje. Co z tego, że JARTOM ma halę w Bieruniu, skoro wymaga ona wyłożenia sporej kasy na start, a tej zwyczajnie firmy nie posiadają.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. pagon napisał(a):

  JARTOM ma te hale w bardzo dobrych wycenach, ale temat jest skomplikowany. Wymaga konkretnego pomysłu na biznes, wykorzystania powierzchni, odpowiednich środków. No i wymaga to konkretnego doświadczenia…

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: