REKLAMA
PGE
REKLAMA

Kukiz wskazał swojego „reprezentanta” na Podkarpaciu

PODKARPACIE. To młody, 24-letni mieszkaniec Jarosławia.

– Nie musicie już więcej spekulować. Oto imienna lista 18 reprezentantów Ruchu Kukiza – reprezentantów naszej sprawy. Sprawy, której celem jest upodmiotowienie Obywateli i nowa Konstytucja Rzeczpospolitej. Podkreślam – reprezentantów Ruchu Kukiza (nie mylić z pełnomocnikami wyborczymi!), a nie reprezentantów komitetów referendalnych – pisze na swoim facebooku Paweł Kukiz.

Każde województwo dostało swojego „reprezentanta”. Kukiz powołał też dwóch dodatkowych: jednego dla Polaków mieszkających na Kresach, drugiego dla rodaków mieszkających za granicami kraju.

Podkarpacie „reprezentować” ma Oskar Kochman. To urodzony 22 kwietnia 1991 roku mieszkaniec Jarosławia. Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim, były asystent Mieczysława Golby, posła Solidarnej Polski. 

To dobra decyzja, ponieważ pokazuje, że to reprezentanci pokolenia nie mającego swojej reprezentacji w życiu politycznym naszego kraju, ale za to mający jasne i sprecyzowane poglądy na to, jak powinna wyglądać Polska i co powinniśmy robić by odnieść narodowy sukces. W końcu mają realną szansę na podmiotowość i głośne mówienie o potrzebach zmian – komentuje Paweł Skoczowski, prezes stowarzyszenia na rzecz Inicjatyw Obywatelskich i Samorządności „Agora Podkarpacka”, republikanin, działacz społeczny.

Kukiz oświadczył, że rozpoczyna się „kolejny etap drogi do odbudowy więzi między Polakami i zbudowania państwa w pełni obywatelskiego”.

Zadaniem „reprezentantów” będzie m.in. kontakt z mediami lokalnymi oraz obserwacja działań komitetów referendalnych działających na obszarze ich województw.

– Jesteśmy przekonani, iż w wielu z tych komitetów działają ludzie na tyle transparentni, etyczni i prawi, że wkrótce będziemy mogli zaproponować im miejsca na naszych obywatelskich listach wyborczych do Sejmu Rzeczpospolitej – dodaje.

fot. nagłówek: materiał nadesłany

10-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.