Kradli elektronarzędzia i kable

ŁAŃCUT. Policjanci z Łańcuta ustalili sprawców kradzieży, do których doszło dwukrotnie w miejscowości Dąbrówki na terenie nowo budowanych hal. Dwaj mieszkańcy tej miejscowości ukradli z terenu budowy elektronarzędzia oraz kable elektryczne, powodując znaczne zniszczenia mienia.

policja2
Do pierwszej kradzieży doszło w nocy z 8 na 9 stycznia. Sprawcy ukradli wówczas m.in.: silnik elektryczny i przewody o łącznej wartości prawie 8 tys. zł, natomiast zniszczenia, które spowodowali kradzieżą pokrzywdzony wycenił na 30 tys. zł.
Druga kradzież miała miejsce trzy noce później. Sprawcy ukradli elektronarzędzia o łącznej wartości prawie 6 tys. zł. Skradzione mienie należało do różnych przedsiębiorców.
Czynności podjęte w tej sprawie przez policjantów doprowadziły do ustalenia podejrzanych o kradzież i zniszczenie mienia. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy miejscowości, w której dochodziło do kradzieży. Obydwaj usłyszeli już zarzuty.
Sprawa trafi teraz do prokuratury z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia przeciwko nim. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Źródło: KPP Łańcut
Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: