KMŚ: Niespodzianka na Podpromiu! Asseco Resovia zwyciężyła z 6-krotnym mistrzem Brazylii

Asseco Resovia Rzeszów niespodziewanie zwyciężyła w pierwszym meczu Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. Rzeszowianie pokonali na Podpromiu sześciokrotnego mistrza Brazylii – Sadę Cruzeiro (3:2).

46920205_1976960959017661_3970969548898697216_n

W spotkanie dobrze weszła Sada. Brazylijczykom udało się zdobyć sześciopunktową przewagę. Rzeszowianie zdołali zbliżyć się do swoich rywali na jeden punkt, głównie dzięki serwisowi Thibaulta Rossarda. W końcówce minimalnie lepszy okazał się być jednak brazylijski zespół.

W drugiej odsłonie wiatr w żagle złapali siatkarze Asseco Resovii. Szybko wyszli na prowadzenie i systematycznie zwiększali swoją przewagę. Świetny serwis oraz udane akcje w ataku pozwoliły rzeszowskiej ekipie na wyrównanie w meczu.

Trzeci set od początku był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie przeważała w sposób wyraźny. W rzeszowskiej drużynie dobrze funkcjonował blok. Asseco Resovia zdołała zwyciężyć do 23 i objęła prowadzenie w spotkaniu.

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęła Sada, która zdobyła trzypunkową przewagę. Asseco Resovia zdołała zbliżyć się do Brazylijczyków na jedno “oczko”, a od stanu 15:15 zaczęła przeważać. Pasy miały wygraną na wyciągnięcie ręki, jednak przy wyniku 23:20 rzeszowianie stracili punkty i ostatecznie goście doprowadzili do tie-breaku.

W decycującym secie sytuacja się odwróciła. Brazylijska ekipa miała trzy piłki meczowe, które zostały obronione przez Resovię. Asseco Resovia poszła za ciosem i zwyciężyła 17:15.

W środę rzeszowski zespół zmierzy się z Khatam Ardakan.

Asseco Resovia Rzeszów – Sada Cruzeiro 3:2 (23:25; 25:18; 25:23; 24:26; 17:15)

Autor: Kacper Ciuba