Kierunek lekarski na Uniwersytecie Rzeszowskim. Otwarcie już w 2015 roku?

RZESZÓW. Podczas Regionalnego Spotkania Menedżerów Ochrony Zdrowia, które 6. marca odbyło się Rzeszowie, władze uczelniane i samorządowe podały za wysoce prawdopodobne, że zajęcia na kierunku lekarskim rozpoczną się już 1. października 2015 r.

O tym jednak, czy od października 2015 można będzie utworzyć kierunek, dowiemy się w maju, br. Jak tłumaczył na spotkaniu prof. Artur Mazan, dziekan wydziału medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, przygotowany pod koniec ubiegłego roku wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie został złożony do oceny w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wniosek jest aktualnie oceniany przez Ministerstwo Zdrowia i komisję akredytacyjną.

medical-equipment-1342025-m
ZDJ.: sxc.hu

Wojciech Domka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Rzeszowie,powiedział, że na Podkarpacie po ukończeniu studiów lekarskich powraca około połowa młodych ludzi pochodzących z tego regionu. W związku z tym, że nie ma tutaj kierunku lekarskiego, młodzi lekarze nie wracają na Podkarpacie, myśląc, że będą mieli tutaj gorsze warunki do rozwoju naukowego.

To, czy kierunek lekarski powstanie na Uniwersytecie jest jednak na razie pod znakiem zapytania. Władze uczelniane i samorządowcy przewidują, że w maju uczelnia uzyska odpowiedź.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Kierunek lekarski na Uniwersytecie Rzeszowskim. Otwarcie już w 2015 roku?”

  1. Widmo napisał(a):

    Bo jak otworzą kierunek lekarski na cieniutkim uniwersytecie to będą tu przybywać najlepsi lekarze z całego świata hahaha. Na Karaibach na każdej wysepce jest uczelnia medyczna, w Polsce w każdym województwie… Śmiech na sali i wszystko na temat nauki „wyższej” w tym kraju. Szkoda tylko, że to wszystko za pieniądze podatnika.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: