Kierunek Indie. Województwo będzie współpracowało ze Stanem Gujarat

PODKARPACIE. Województwo Podkarpackie rozpoczęło współpracę gospodarczą ze Stanem Gujarat w Indiach. Dziś podczas szczytu gospodarczego Vibrant Global Gujarat uroczyście podpisano porozumienie w tej sprawie.

b

foto: www.podkarpackie.pl

Parafowali je Vijay Rupani – Główny Minister Stanu Gudżarat oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Memorandum określa ramowe formy współpracy wymiany informacji oraz zakres dziedzin gospodarczych, które będą płaszczyzną wspólnych działań. Współpraca będzie oparta na branżach, które są inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego.
Na szczycie gospodarczym Vibrant Global Gujarat był dziś „polski dzień”. Polska jest krajem partnerskim szczytu. Najpierw podpisano porozumienia, bo oprócz województwa podkarpackiego z stosunki gospodarcze z Gujaratem nawiązało także Mazowsze. Marszałek Władysław Ortyl rozmawiał także z premierem Indii Narendrą Modi. Odbyły się także prezentacje Podkarpacia i województwa mazowieckiego, a także Polskich Zakładów Lotniczych oraz firmy Inglot.
Indie są zainteresowane zakupem samolotu M28 z Mielca. – Wizyta w Indiach wiąże się dla nas z bardzo ważną misją, ponieważ obecnie jesteśmy w bardzo zaawansowanym stopniu rozmów kontraktowych z cywilnymi przewoźnikami tutaj na miejscu w Indiach – powiedział dla Informacyjnej Agencji Radiowej Szymon Włodarski, który w PZL Mielec pełni funkcję dyrektora sprzedaży samolotów M28. Firma Inglot z kolei chce budować w Indiach nowy zakład.
za: www.podkarpackie.pl
Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: