Kierowco, twój samochód jest... za ciężki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ratusz chce znaleźć sposób na ochronę jakości miejskich dróg. Na wylotówkach z Rzeszowa umieszczono tablice informujące kierowców ciężarówek, czy ich auto nie jest przeciążone. Czy ten pomysł zda egzamin?

Specjalne wagi zainstalowano na ulicach: Lubelskiej, Warszawskiej, Lwowskiej, Podkarpackiej i Krakowskiej. Pojazd najeżdża na wagę i zostaje sfotografowany przez kamerę. Sto metrów dalej stoją tablice, które pokazują osiągniętą wagę oraz prędkość.

Gdy samochód jest za ciężki, na tablicy wyświetla się informacja z numerem tablicy rejestracyjnej danego pojazdu. To właśnie jeden ze sposobów Rzeszowa na zadbanie o drogi, w które wpakowano grube miliony.

Informacja nie jest tylko i wyłącznie do dyspozycji kierowców. Jeśli auto jest za ciężkie, dowiaduje się o tym Miejski Zarząd Dróg. Już niebawem taka niechlubna notka będzie kierowana również do Inspekcji Transportu Drogowego.

Do Rzeszowa mogą wjechać tylko ci, których pojazdy mają maksymalny nacisk 11,5 ton na oś. Jeśli będzie zbyt duży, można zapłacić karę od 500 do 15 tysięcy złotych.

Inwestycja wyniosła 4,5 mln złotych. 85% kosztów pokryła Unia Europejska. Rzeszów za system „ważący” zapłacił 800 tysięcy złotych.

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Kierowco, twój samochód jest... za ciężki”

  1. gumi napisał(a):

    800tysięcy masakra pieniądze wydane w błoto a na BOYA-ŻELEŃSKIEGO jeszcze kostka jest halo Panie Prezydencie kto podejmuje te beznadziejne projekty tak samo jek te tablice informacyjne które miały rozładowywać korki 🙂 śmiechu warte dosłownie na tablicy widnieje ile minut do centrum no brawo brawo zarąbisty pomysł na korki albo zielne opuszcaj skrzyżowanie tylko szkoda że już na skryżowaniu trzba stać bo jest korek:) jeszcze raz brawo brawo dla realizatorów tych pomysłów:):):):) idzie się uśmiać jak można łatwo marnować pieniądze podatników:(:(:(

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: