Kazimierz Ziobro kandydatem Solidarnej Polski w przedterminowych wyborach na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Solidarna Polska ogłosiła posła Kazimierza Ziobro kandydatem w wyborach uzupełniających do Senatu RP w województwie podkarpackim. Wybory te odbędą się 8 września br. w okręgu wyborczym, w którego skład wchodzą powiaty dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski.

Kazimierz Ziobro pochodzi z Nowej Wsi Czudeckiej (powiat strzyżowski), wychowywał się w powiecie dębickim. Z wykształcenia jest teologiem – ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski. W 1980 roku został członkiem „Solidarności”, kierował międzyzakładową komisją związkową w regionie,  był delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Po wprowadzeniu stanu wojennego przewodził komitetowi strajkowemu w swoim zakładzie pracy, z którego następnie został dyscyplinarnie zwolniony. Za działalność w podziemiu antykomunistycznym prezydent Lech Kaczyński odznaczył go w 2007 r. Złotym Krzyżem Zasługi.

W latach 2006-2010 Kazimierz Ziobro był wicemarszałkiem województwa podkarpackiego, trzykrotnie był radnym wojewódzkim tej ziemi, obecnie jest posłem z tego regionu.

Biuro Prasowe
Solidarna Polska

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Kazimierz Ziobro kandydatem Solidarnej Polski w przedterminowych wyborach na Podkarpaciu”

  1. janek napisał(a):

    Kazimierz Ziobro to osoba, na którą oddam swój głos bo to porządny i uczciwy człowiek !

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: