Kasa poszła z dymem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zlikwidowano rządowy program „Kawka”. Wskutek tego mieszkańcy Rzeszowa nie dostaną pieniędzy, żeby dofinansować wymianę pieców węglowych na bardziej ekologiczne.

q

foto: archiwum rzeszow24.pl

Program rządowy „Kawka” działał przez dwa lata. Polacy mogli starać się o pieniądze potrzebne na wymianę starych pieców węglowych na te nowsze, bardziej ekologiczne. Niestety – pieniądze się skończyły i nie ma co liczyć na świadczenia.

„Kawka” została wprowadzona w Polsce ze względu na naciski ze strony Unii Europejskiej. Z ich raportów wynikało, że powietrze w naszym kraju jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

Największe problemy sprawiały stare piece, które emitowały mnóstwo spalin szkodzących środowisku. Program działający przez dwa lata miał to zmienić. Pośrednio się udało.

Przez ten krótki okres skorzystali z niego mieszkańcy 60 polskich miast. Wymieniono łącznie 34 tysiące kotłów na kwotę 120 milionów złotych.

Na Podkarpaciu z programu skorzystał Rzeszów, Przemyśl i Krosno. W stolicy województwa udało się wymienić 101 pieców węglowych. Do 2018 roku powinno zostać zlikwidowanych jeszcze 67 kotłów.

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: